اختلالات یادگیری
مشاوره

اختلالات یادگیری

اختلالات یادگیری یکی از اختلالات شایع در بین دانش‌آموزان پیش دبستانی و اول دبستان است. در این حالت کودک از هوش نرمال برخوردار است، از بیماری خاصی رنج نمی‌برد، خانواده دارای تنش یا مشکلات اقتصادی نیست اما در یادگیری دچار مشکل است. اختلالات یادگیری در کودکان اگر به موقع تشخیص داده شوند به راحتی قابل درمان هستند. همچنین درمان به موقع این اختلالات از بروز آسیب های روانی‌ بیشتر در نوجوانی و جوانی این کودکان جلوگیری می‌کند. اختلالات یادگیری شامل موارد زیر است:

  • اختلال در خواندن
  • اختلال در نوشتن یا دیکته نویسی
  • اختلال در ریاضیات
مشاوره کودک
مشاوره

مشاوره کودک

بدون شک همه والدین به دنبال تربیت صحیح و اصولی فرزند خود هستند. از این رو به کتاب‌ها، کلاس‌ها و متخصصین این امر، حتی پیش از تولد فرزند خود، مراجعه می‌کنند. بسیاری از والدین نسبت به نقص‌های تربیتی، باورها مرکزی و ترس‌های خود آگاه نیستند و ممکن است با رفتار‌های ناخواسته‌ی نامناسب آن‌ها را به فرزندان خود نیز منتقل کنند. از طرفی دیگر در بسیاری مواقع والدین با رفتارهایی از سوی فرزندان خود مواجه می‌شوند که به دلیل عدم آگاهی‌شان از روند رشد عقلی_عاطفی و شخصیت فرزند خود نمی‌دانند چه رفتاری با آن‌ها داشته باشند که هم آسیب زا نباشد و هم مناسب سن و سال فرزندشان باشد. اگر در برقراری رابطه موثر و تربیت فرزند خودنیاز به کمک داشته یا با مشکلی مواجه هستید، در کنار شما خواهیم بود تا آن را به شیوه‌های نوین و علمی بر طرف نمایید

مشاوره-خانواده
مشاوره

زوج و خانواده

گاهی اوقات رابطه همسران دچار مشکلات و تعارضاتی می‌شود که بروز آن‌ها ذات هر نوع رابطه‌ای است. برای حل این مسائل باید اقدامی کارساز و به موقع انجام داد. در غیر این صورت روابط همسران دچار آسیب‌های غیر قابل جبران خواهد شد. اگرچه گاهی با مهارت‌هایی که افراد کسب کرده اند می توانند از پس آن‌ها برآیند، اما در بعضی موارد باید از متخصصین این امر کمک بگیرند تا با کمترین آسیب زندگی‌ زناشویی خود را ترمیم و بازسازی نمایند.

از طرفی دیگر خانواده نقشی به سزا در رشد و شکوفایی تک تک اعضای خود دارد. امروزه در اغلب خانواده‌های ایرانی حداقل دو نسل، یعنی والدین و فرزندان، در کنار هم زندگی می‌کنند. به یقین فرهنگ، آموزش، سبک و کیفیت زندگی که هر کدام از این نسل‌ها در معرض آن قرار داشته‌اند، متفاوت بوده و درنتیجه ممکن است اختلافاتی بین نگرش آن‌ها به وجود آید. به سبب اختلاف نسل، وضعیت فرهنگی و اقتصادی جامعه، مهاجرت، طلاق، بروز بیماری یا فوت یکی از اعضای خانواده، گاهی مشکلاتی به وجود می‌آید که اگر افراد، آگاهی و علم کافی به برطرف شدن آن‌ها را نداشته باشند، خانواده به سمت نابسامانی می‌رود. یکی از اقدامات مناسب، مراجعه به مشاورین حیطه خانواده است.

مشاوره-پیش-از-ازدواج
مشاوره

پیش از ازدواج

زندگی افراد بر اساس انتخاب‌هایی که در مسیر خود انجام می‌دهند شکل می‌گیرد. بعضی از این انتخاب‌ها تاثیر چشمگیری در روند مسیر زندگی، موفقیت و خشنودی ما ندارند و بعضی دیگر اثرگذاری بلند مدت‌تری بر تمام ابعاد زندگی ما دارند. بدون شک انتخاب همسر یکی از تاثیرگذارترین و پیچیده ترین انتخاب‌ها در طول زندگی هر فرد به شمار می‌رود. هرچه شناخت و آگاهی فرد نسبت به خودش و فرد مقابل بیشتر باشد، انتخابی متناسب‌تر و کم خطاتر خواهد داشت. مراجعه به مشاورین با تجربه ما، در این انتخاب حساس بسیار روشن و کمک کننده خواهد بود.

مشاوره فردی
مشاوره

فردی

عصر پر هیاهوی صنعتی و تکنولوژی هر ساعت چیزی جدیدتر به دنیا عرضه می‌کند. اگرچه تکنولوژی توانسته سرعت و دقت را در کارها بالا ببرد و از میزان فعالیت‌های فیزیکی و ذهنی انسان_چه طاقت فرسا و چه آسان_ بکاهد، اما به همان میزان موجب شده بسیاری از بیماری‌های روانی، تضعیف روابط و کمرنگ شدن ارزش‌های انسانی بروز پیدا کنند. تکنولوژی با وجود تمام مزایایی که برای بشر دارد اما قادر نیست خلاقیت، آزادی، هدف و از همه این‌ها مهم‌تر ارزشمندی به انسان بدهد. داشتن نقشه راه برای ابعاد مختلف زندگی تا حد زیادی از اضطراب و نگرانی‌های فرد در این راه پر تلاطم می‌کاهد. از این‌رو نیاز به مشاورین و کمک گرفتن از آن‌ها در درجه اول برای پیشگیری از آسیب‌های روانی و سپس برای درمان آن‌ها از ضروریات روزگار ماست. از دیگر اهداف اصلی ما بهبود بخشیدن و بالا بردن کیفیت سلامت روان همه گروه‌های سنی جامعه است.

کوچینگ
مشاوره

کوچینگ

یکی از خدمات ویژه موسسه تبیان کوچینگ در حوزه فردی و سازمانی است. کوچینگ فردی در دو بخش نوجوان و بزرگسال خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌دهیم.

کوچینگ نوجوان شامل ۱۰ جلسه می‌باشد که ۳ جلسه آن مخصوص والدین است تا بتوانند نوجوان خود را  در این مسیر به بهترین شکل همراهی کنند. در این برنامه گام گام اصول راهبری شخصی تعیین هدف و سپس هدف گذاری به نوجوان آموزش داده می‌شود.

در برنامه های کوچینگ سازمانی به صورت تخصصی سازمان‌ها را در طراحی و رسیدن به چشم‌انداز خود هدایت و راهبری می‌کنیم.  خدمات کوچینک سازمانی بر اساس درخواست و نیاز هر سازمان طراحی  اجرا می‌شود.