مشاوره

والد و فرزند

بدون شک همه والدین به دنبال تربیت صحیح و اصولی فرزند خود هستند. از این رو به کتاب‌ها، کلاس‌ها و متخصصین این امر، حتی پیش از تولد فرزند خود، مراجعه می‌کنند. بسیاری از والدین نسبت به نقص‌های تربیتی، باورها مرکزی و ترس‌های خود آگاه نیستند و ممکن است با رفتار‌های ناخواسته‌ی نامناسب آن‌ها را به فرزندان خود نیز منتقل کنند. از طرفی دیگر در بسیاری مواقع والدین با رفتارهایی از سوی فرزندان خود مواجه می‌شوند که به دلیل عدم آگاهی‌شان از روند رشد عقلی_عاطفی و شخصیت فرزند خود نمی‌دانند چه رفتاری با آن‌ها داشته باشند که هم آسیب زا نباشد و هم مناسب سن و سال فرزندشان باشد.  اگر در برقراری رابطه موثر و تربیت فرزند خودنیاز به کمک داشته یا با مشکلی مواجه هستید، در کنار شما خواهیم بود تا آن را به شیوه‌های نوین و علمی بر طرف نمایید.

مشاوره

خانواده

خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی نقشی به سزا در رشد و شکوفایی تک تک اعضای خود دارد. امروزه در اغلب خانواده‌های ایرانی حداقل دو نسل، یعنی والدین و فرزندان، در کنار هم زندگی می‌کنند. به یقین فرهنگ، آموزش، سبک و کیفیت زندگی که هر کدام از این نسل‌ها در معرض آن قرار داشته‌اند، متفاوت بوده و درنتیجه ممکن است اختلافاتی بین نگرش آن‌ها به وجود آید. همچنین به سبب تفاوت سنی، وضعیت فرهنگی و اقتصادی جامعه، مهاجرت، طلاق، بروز بیماری یا فوت یکی از اعضای خانواده، گاهی مشکلاتی به وجود می‌آید که اگر افراد، آگاهی و علم کافی به برطرف شدن آن‌ها را نداشته باشند، خانواده به سمت نابسامانی می‌رود. از طرفی دیگر خانواده مانند یک سیستم عمل می‌کند و اگر برای یکی از افراد آن مشکلی به وجود آید سایر افراد را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. یکی از اقدامات مناسب برای حفظ سلامت و کارکرد این سیستم کوچک اما ارزشمند، مراجعه به مشاورین حیطه خانواده است.

زوج
مشاوره

زوج

گاهی اوقات رابطه همسران مانند هر رابطه دیگری دچار مشکلات و تعارضاتی می‌شود که بروز آن‌ها ذات هر نوع رابطه‌ای است. زندگی پویا و موفق در گروی به وجود نیامدن مشکل و مسئله نیست، بلکه نوع برخورد با آن‌هاست که زندگی را بر کام‌ها تلخ یا شیرین می‌کند. به عبارت دیگر زندگی موفق ناشی از شیوه مواجه با تعارضات و حل مسئله است. برای حل تعارضات باید اقدامی کارساز و به موقع انجام داد در غیر این صورت روابط همسران دچار آسیب‌های غیر قابل جبران خواهد شد. اگرچه گاهی با مهارت‌هایی که افراد کسب کرده‌اند می‌توانند از پس آن‌ها برآیند، اما در بعضی موارد باید از متخصصین این امر کمک بگیرند تا با کمترین آسیب زندگی‌ زناشویی خود را ترمیم و بازسازی نمایند. از آنجا که روابط زوجین بر سایر جنبه‌های زندگی فرد کاملا تاثیر دارد، یکی از اهداف اصلی ما کمک به سالم‌سازی روابط همسران است.

مشاوره

پیش از ازدواج

زندگی افراد بر اساس انتخاب‌هایی که در مسیر خود انجام می‌دهند شکل می‌گیرد. بعضی از این انتخاب‌ها تاثیر چشمگیری در روند مسیر زندگی، موفقیت و خشنودی ما ندارند و بعضی دیگر اثرگذاری بلند مدت‌تری بر تمام ابعاد زندگی ما دارند. بدون شک انتخاب همسر یکی از تاثیرگذارترین و پیچیده ترین انتخاب‌ها در طول زندگی هر فرد به شمار می‌رود. هرچه شناخت و آگاهی فرد نسبت به خودش و فرد مقابل بیشتر باشد، انتخابی متناسب‌تر و کم خطاتر خواهد داشت. مراجعه به مشاورین با تجربه ما، در این انتخاب حساس بسیار روشن و کمک کننده خواهد بود.

فردی
مشاوره

فردی

عصر پر هیاهوی صنعتی و تکنولوژی هر ساعت چیزی جدیدتر به دنیا عرضه می‌کند. اگرچه تکنولوژی توانسته سرعت و دقت را در کارها بالا ببرد و از میزان فعالیت‌های فیزیکی و ذهنی انسان_چه طاقت فرسا و چه آسان_ بکاهد، اما به همان میزان موجب شده بسیاری از بیماری‌های روانی، تضعیف روابط و کمرنگ شدن ارزش‌های انسانی بروز پیدا کنند. تکنولوژی با وجود تمام مزایایی که برای بشر دارد اما قادر نیست خلاقیت، آزادی، هدف و از همه این‌ها مهم‌تر ارزشمندی به انسان بدهد. داشتن نقشه راه برای ابعاد مختلف زندگی تا حد زیادی از اضطراب و نگرانی‌های فرد در این راه پر تلاطم می‌کاهد. از این‌رو نیاز به مشاورین و کمک گرفتن از آن‌ها در درجه اول برای پیشگیری از آسیب‌های روانی و سپس برای درمان آن‌ها از ضروریات روزگار ماست. از دیگر اهداف اصلی ما بهبود بخشیدن و بالا بردن کیفیت سلامت روان همه گروه‌های سنی جامعه است.

نوجوان
مشاوره

نوجوان

نوجوانی، همراه با تغییرات اساسی جسمی و روحی است. همچنین هویت و نوع روابط آن‌ها در حال شکل‌گیری است. از این رو دوران نوجوانی نقطه عطفی برای ساختن جوانی و بزرگسالی فرد بشمار می‌آید. نوع رفتاری که  والدین از خود نشان می‌دهند نیز باید فراخور این تحولات باشد. اگرچه نوجوانان در این دوره نیازی به مراقبت‌های شدید دوران کودکی ندارند، اما شدیدا به همراهی و درک شدن از سوی خانواده خود نیازمندند. بسیاری از نوجوانان برای اینکه بتوانند با سلامت روان از بحران‌های این دوره عبور کنند، نیاز به همراهی آگاهانه، دقیق و علمی دارند. تیم تخصصی مشاوره نوجوان ما در کنار نوجوانان و خانواده آن‌ها خواهد بود تا با رهنمودهای علمی و عملی خود، بتوانند زیربنای روانی سالمی برای سال‌های آتی زندگی خود بنا کنند.